Reklama w internecie – retargetowanie

Reklama w internecie – retargetowanie

Dzisiaj ciąg dalszy nt. efektywności i zasadności stosowania targetowania behawioralnego, a zwłaszcza retargetingu w kampaniach internetowych. Jak pisałem w poprzednim artykule,  znacznie zwiększa on efektywność kampanii banerowych/display.

Ciągle niedocenianym i nie mierzonym elementem kampanii banerowych, jest ich efekt brandingowy, czyli wejścia na serwis docelowy z wyszukiwarek (w trakcie i po kampanii), po frazach związanych z marką czy reklamowanym produktem – pisaliśmy o tym tutaj.

Jak ważny to element kampanii display oraz jak istotny jest dobór mediów i targetowania w tego typu działaniach, świadczą badania przeprowadzone przez Comscore i  Value Click Media.

Wynika z nich, że w kampaniach w których wykorzystywano retargeting, ilość wyszukiwań brandingowych była dwukrotnie większa, niż w kampaniach emitowanych na sieciach typu audience (targetowanie behavioralne), ponad trzykrotnie większa niż reklama emitowana na serwisach Premium oraz prawie dziesięciokrotnie  większa niż w kampaniach targetowanych kontekstowo czy emitowanych w modelu RON (Run on Network)

retargeting. 1

Podobnie przedstawiają się statystyki wzrostów wejść na stronę docelową, w efekcie przeprowadzonych działań e-marketingowych. I znów, kampanie retargetowane, osiągają ponad dwukrotnie większy wskaźnik wzrostu wejść na stronę, niż kampanie targetowane behawioralnie, kontekstowo czy emitowane na serwisach Premium.

retargeting .2

Oczywiście retargetownie to tylko jedno z rozwiązań jakie należy wziąć pod uwagę przy planowaniu internetowego media mixu i działań display. Ich dobór zależy przede wszystkim od celu kampanii, jaki chcemy osiągnąć wspólnie z Klientem.

Nie zmienia to jednak faktu, że retargeting jest jedną z najskuteczniejszych form targetowania reklamy internetowej.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart