Jak pozyskać nowych fanów na Facebooka?

Jak pozyskać nowych fanów na Facebooka?

Kilka wypróbowanych sposobów na zdobycie nowych fanów na portalu społecznościowym Facebook.  Należy jednak pamiętać, że pozyskanie to nie sztuka, sztuką jest ich utrzymanie i przywiązanie do marki czy produktu.

Facebook fani

 1. Zaproszenie znajomych – pierwszy najbardziej oczywisty sposób. Znajomi chętnie stają się fanami, szczególnie jak dostają zaproszenie od osoby mającej autorytet. Ale kiedyś nasze portfolio znajomych na Facebooku się kończy. Należy pamiętać także o tym że obecnie polecić stronę może jedynie administrator strony, a zaproszenie nie przychodzi wprost to użytkownika, wyświetla się jedynie w podpowiedziach i rekomendacjach.
 2. Poprośmy swoich obecnych fanów by polecali naszą stronę znajomym. Coraz częściej wykorzystywanym mechanizmem jest nagradzanie fanów którzy polecą najwięcej osób. Dając kilka atrakcyjnych nagród zbudujemy sporą wyjściową społeczność na tzw start.
 3. Kampania CPC na Facebook – czyli sposób który sugeruje nam Facebook. Można to zrobić samodzielnie lub zlecić wyspecjalizowanej agencji. Reklamy można targetować i wraz ze wzrostem liczby użytkowników w Polsce, targetowanie jest coraz bardziej precyzyjne. Warto pokusić się o różne komunikaty i grafiki do różnych grup konsumentów, rotowanie komunikatów aby sprawdzić ich skuteczność i konwersję.
 4. Umieszczenie informacji o obecności na Facebooku na stronie www firmy. Czasem wystarczy zwykły button, innym razem zalecam rozbudowaną formę ze zdjęciami fanów i newsfeedem. Od czego to zależy – produktu, budowy strony, celów.
 5. Umieszczanie informacji o obecności firmy/produktu na Facebooku w pozostałych materiałach marketingowych. Już coraz częściej spotyka się ulotki, plakaty, materiały video z taką informacją.
 6. Kampania banerowa kierująca do Facebooka. Banery mogą pozyskiwać nam fanów obecnych na portalach/witrynach dopasowanych do naszej grupy docelowej. Można pomieszać także komunikaty i zrobić z kreacji dwa przekierowania – jedno na landing page, drugie na Facebooka. Dla każdego coś dobrego. Takie kampanie są jeszcze rzadkością, ale mamy już pierwsze udane przykłady w portfolio.
 7. Aplikacja na Facebook – dodatkowa forma promująca naszą markę. Dobrze zrobiona aplikacja przyciąga nam rzesze fanów. Co powinna dawać aplikacja:
  – możliwość zapraszania znajomych – przy organizowaniu konkursu z nagrodami, jako jeden z warunków możemy postawić zaproszenie kilkorga znajomych,
  – powinna publikować na tablicy fana informację o właśnie wykonanej akcji w aplikacji – np. wzięcie udziału w konkursie, wstawienie zdjęcia, odpowiedzi na pytanie quizowe.
 8. Ostatni sposób to kupienie swoich fanów – pojawiły się już oferty na allegro, proponujące ten sposób powiększenia ilości fanów. Nie mam wiedzy na temat jakości fanów oraz rzetelności oferującego. Nie będę go zatem rekomendować.

Jeśli chcecie zlecić prowadzenie strony na Facebooku agencji bądź niezależnemu freelancerowi, warto przeczytać „Strona na Facebook – warto zainwestować w jakość!”

Comments

 • Albo wstawić profesjonalny panel do dzielenia się info o facebooku, co sam zrobilem…

  Seto
 • A ja polecam program do zdobywania fanów w sposób automatyczny

  Lukasz
 • Łukasz…co to za program i gdzie można go kupić?

  Monika
 • Monika, nie rekomendujemy takich programów ani innych tego typu działań. Pamiętaj że nie ilość a jakość fanów jest wyznacznikiem dobrze prowadzonej strony na Facebooku. Wszelkie nieetyczne działania mogą w prosty sposób spowodować jedynie zbanowanie strony.

  Anna Pytkowska
 • Nie zależy mi na masowym pozyskiwaniu fanów 🙂 Ale ponieważ jestem laikiem w tego typu działaniach szukam jakiegoś wsparcia. Nie chcę aby fani mojej strony to były ikonki wyswietlane na FB ale aktywni użytkownicy nie tylko mojego FB ale i serwisu. Po to organizuje quizy,konkursy czy pytam ich o opinie…ale to wszystko za mało. Mam 100 naprawde aktywnych fanów ale ich liczba niestety sie nie zwieksza, więc ewidentnie gdzies popełniam błąd…tylko nie wiem gdzie 🙂

  Monika
 • Moniko, jeśli potrzebujesz wsprarcia w tek kwestii naszej agencji to chętnie pomożemy. Wyślij proszę brief (możesz wykorzystać formularz na naszej stronie), w którym opisany jest twój problem i link do strony na FB. Chętnie rozpoczniemy współpracę.

  Anna Pytkowska
 • Faktycznie, sporo pojawiło się ofert na pozyskiwanie fanów. Nawet zakupy grupowe dla firm oferują tego typu usługę. Ciekawe, czy są to realne konta…

  Anita

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart